Chamonix Mont-Blanc

5

Kraj: Haute Savoie

Francie

(1030m - 3842m)

Zimní Alpy
Chamonix Mont-Blanc

Skioblasti: La Brévent - La Flégére | Col de Balme | Les Grands Montets

Skipas:

56 € za den
282 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 979 km
od Brna 1183 km

Diskuze ke středisku:

1 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 30 km Střední sjezdovky 50 km Težké sjezdovky 34 km

Kabinová lanovka5 Gondola5 Sedačková lanovka15 Poma14 Skibus zdarma

Přeprava: 52660 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Akce pro rodiny: 2 dospělí +  2 dítě = 1 dítě obdrží skipas zdarma.

MONT-BLANC Unlimited = jeden lístek na vše - v ceně lístku jsou skipasy do několika středisek, volný vstup do bazénu, na kluziště a do muzeií v Chamonix, skibusy zdarma, vstup na bobovou dráhu Luge Alpine Coaster a další zajímavosti. 

zobrazit celý text

Profil střediska

Chamonix Mont-Blanc, Savojské Alpy, Francie
Pokud se vám lyžování v Alpách zdá stále stejné, navštivte Chamonix. Pod majestátním masivem Mont Blanc (4807 m) najdete 7 areálů propojených skibusy v jedinou unikátní oblast.

Pro unikátní zážitek z lyžování a snowboardingu je důležité, že výškový rozdíl oproti okolí činí 3800 m a 90 % sjezdovek se nachází více než 2000 m. n. m. To zaručuje mimořádnou jistotu sněhu i pro jarní lyžování. Protože však Chamomix/Mont Blanc právem patří mezi deset exklusivních lyžařských středisek sdružených pod názvem „Best of the Alps", je nutné pro tento zimní pobyt počítat s vysokými cenami a s davy návštěvníků.

Sportovní zimní dovolená tu může být opravdu výjimečná – v Aiguille du Midi najdete 20kilometrový sjezd ledovcovým údolím Vallée Blanche (převýšení 2800 m), který je ovšem doporučován jen s horským vůdcem a pouze zkušeným lyžařům. Výlet lze zvládnout za 4-5 hodin. Ledovce Les Grandes Montets, Argentiére a Mer de Glace jsou známé díky kvalitnímu sněhu až do května a neomezeným freeride lyžováním (severní svahy, převýšení 2000 m). Pro snowboarding tu slouží kvalitní snowpark s různými obtížnostmi skoků, zábradlí, boulí apod. V oblasti Brévent/Flégere se nabízí slunečné odpolední lyžování s výhledem na Mont Blanc pro všechny kategorie lyžařů. Pro rodinné lyžování a pro snowboarding je dobrým řešením Tour/Col de Balme. Všechny oblasti jsou přístupné se skipasem Chamski, jediným omezením je limit dvou jízd kabinou Lognan - Grands Montets (další za poplatek).

zobrazit celý text