Chamrousse

4

Kraj: Isère

Francie

(1400m - 2250m)

Zimní Alpy
Chamrousse

Skipas:

32,5 € za den
162,5 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 1128 km
od Brna 1330 km

Diskuze ke středisku:

126 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 45 km Střední sjezdovky 35 km Težké sjezdovky 10 km

Gondola1 Sedačková lanovka6 Poma10 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 27898 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Děti narozené v roce 2011 a později obdrží skipas zdarma ke skipasu pro dospělého. Na jeden skipas pro dospělého lze uplatnit 1 skipas pro dítě zdarma pro stejnou délku trvání.

zobrazit celý text

Profil střediska

Chamrousse, Dauphinéské Alpy, Francie
Strmé svahy střediska Chamrousse, které je po velkou část roku hluboce zasněženým výběžkem alpského pásma Belledonne, byly v roce 1968 vybrány jako místo pro alpinské lyžařské soutěže v rámci 10. Zimních olympijských her v Grenoblu. Z této slávy těží olympijská vesnička dodnes, ačkoliv její lesk od té doby poněkud vybledl. Skicentrum Chamrousse, vybudované v šedesátých letech, však díky výborným sněhovým podmínkám vhodným i pro jarní lyžování a výhodnému dopravnímu spojení zůstává i nadále oblíbené.

Mezi dvěma skiareály v této oblasti je značný rozdíl. Zatímco Roche Beranger je vhodný spíše pro začátečníky a milovníky freeride, Le Recoin platí naopak za oblast vhodnou pro náročnější lyžaře, kteří ocení těžké olympijské sjezdy. Zalesněné plateau u Roche Beranger je protkané sítí upravovaných běžeckých stop. Přestože je pohoří Belledonne často zahaleno v hustých mracích, má i v takovém počasí výlet na běžkách své zvláštní kouzlo. Milovníci snowboardingu zde najdou dva snowparky se správným snowboardovým vybavením. Kromě lyžování můžete v oblasti využít i klasické nabídky aprés-ski. Pro oblast je typický kalendář nabitý nejrůznějšími aktivitami po celý rok.

zobrazit celý text