Bayrischzell s Wendelstein a Sudelfeld

3

Kraj: Oberbayern

Německo

(791m - 1723m)

Zimní Alpy
Bayrischzell s  Wendelstein a  Sudelfeld

Skioblasti: Wendelstein | Skiparadies Sudelfeld

Vzdálenosti:

od Prahy 471 km
od Brna 508 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 5 km Střední sjezdovky 30 km Težké sjezdovky 7 km

Pozemní lanovka1 Kabinová lanovka1 Sedačková lanovka4 Poma14 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 20027 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Bayrischzell s Wendelstein a Sudelfeld, Bavorské Alpy, Německo
Před více než 110 lety byla turisty objevena mimořádně krásná krajina mezi Bayrischzell a Oberaudorfem. Dnes se oblast Sudelfeldu považuje za nejrozsáhlejší lyžařské středisko Německa, a prezentuje se jako moderní, sportovní a pohostinná oblast se zachovalou přírodou.

Sudelfeld, který bývá nazýván Skiparadies – lyžařský ráj, nabízí sjezdovky všech obtížností – pro začátečníky i zkušené lyžaře. Snowboarding má zde také své místo – najdete zde U-rampu, slidy a další překážky. V roce 2004 se středisko zapojilo do projektu Alpen Plus Region, který nabízí společný skipas pro 75 vleků a lanovek v těchto oblastech: Brauneck/Lenggries, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld a Walchsee v Tyrolsku.

Lyžařské středisko Wendelstein je sice o něco menší než Sudelfeld, ale rozhodně jej nelze v našem krátkém představení pominout. Oblast již od roku 1912 navštěvují lyžaři, toužící po klidu a pohodě stranou od rušnějších středisek, a také milovníci přírody, které přitahuje úchvatný výhled z 1 838 m vysokého vrcholku hory Wendelstein. V naprosto čistém vysokohorském vzduchu se za příznivých podmínek nabízí výhled do vzdálenosti 150 km i více.

Nejmenším střediskem oblasti je Geitau, které nabízí především snadné, ale dobře upravené svahy pro začátečníky a rodiny s menšími dětmi. Jeho pozitivem jsou velmi přijatelné ceny.

Nové síly po dni lyžování či vysokohorské turistiky je možné pohodlně načerpat ve stylových horských chatách upravených na aprés-ski bary a hospůdky, které jsou na svazích nepřehlédnutelné. O další zábavu se Vám postará např. snowtubing, paragliding, pěší túry s pochodněmi, curling, házení ledovými bloky nebo příjemné relaxační centrum v některém z mnoha hotelů.

zobrazit celý text