Garmisch-Partenkirchen

3

Kraj: Oberbayern

Německo

(720m - 2830m)

Zimní Alpy
Garmisch-Partenkirchen

Skioblasti: Eckbauer | Alpspitz/Osterfelder, Kreuzeck, Hauseberg | Zugspitze

Vzdálenosti:

od Prahy 450 km
od Brna 580 km

Diskuze ke středisku:

6 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 14 km Střední sjezdovky 40 km Težké sjezdovky 9 km

Pozemní lanovka1 Kabinová lanovka3 Gondola3 Sedačková lanovka7 Poma13 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 30710 osob/hod

Skimapa: 1

Interaktivní skipama: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Garmisch-Partenkirchen, Ammergauerské Alpy, Německo
Garmisch-Partenkirchen... Již jen zvuk tohoto slova vyvolává v milovníkovi zimních sportů příjemné mravenčení a touhu vyrazit za bílými kulisami Alpspitze, Waxensteinu a Zugspitze. Původně oddělená městečka Garmisch a Partenkirchen se v roce 1936 spojila, aby vytvořila zázemí pro konání 4. zimních olympijských her, které zanesly tyto dvě malé obce definitivně do mapy lyžařského světa. Na tento sportovní svátek navázalo v r.1978 Mistrovství světa, kdy popularita střediska dosáhla svého vrcholu.

Na úpatí nejvyšší hory Německa Zuspitze se tak nachází světoznámý zimní ráj s nespočetnými sportovními možnostmi. Většina sjezdovek mezi Hausbergem a Osterfelderkopfem a také v okolí Hexenkesselu na Kreuzecku má střední stupeň obtížnosti. Výborné lyžařské schopnosti vyžaduje téměř 1000 metrů dlouhý sjezd Kandaharu. K vrcholu werdenfelzerské zimní lyžařské sezóny patří i sjezdy širokých svahů Zugspitzplattu.

Na nejvyšší horu Německa Zugspitze (2 966 m) se dá dostat dvěma způsoby – vlakem Zugspitzbahn nebo lanovkou Eibsee-Seilbahn. Otevře se Vám tam výhled jak na bavorskou stranu Alp, tak na Tyrolsko. Do Rakouska se dostanete kabinovou lanovkou Tiroler Zugspitzbahn. Na Zugspitze se nachází velký areál pro snowboarding s překážkami, U-rampami a jedinečnou superpipe.

Od nabídky aprés-ski v tomto středisku můžete očekávat opravdu hodně. Opravdovou romantickou noc ve dvou můžete zažít v Iglů vesničce na Zugstpitze. Noční život, zábava, kultura, pěší túry, sáňkování, curling, bruslení, fitness a relaxace, posezení u vína a dobrého jídla....to je Garmisch-Partenkirchen!

zobrazit celý text