Flims, Laax, Falera - Alpenarena

5

Kraj: Graubünden

Švýcarsko

(1100m - 3018m)

Zimní Alpy
Flims, Laax, Falera - Alpenarena

Skioblasti: Vorab-Ledovec

Skipas:

61 € za den
342 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 679 km
od Brna 886 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 64 km Střední sjezdovky 70 km Težké sjezdovky 46 km

Kabinová lanovka4 Gondola7 Sedačková lanovka10 Poma8 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 40410 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Středisko je proslulé především nabídkou freeride aktivit – 40 km, žlutou barvou značených, neupravených sjezdovek (např. Segnes, Platt'Alva).

zobrazit celý text

Profil střediska

Flims, Laax, Falera, Glarnerské Alpy, Švýcarsko
Alpenarena
je poměrně mladé a moderní lyžařské alpské středisko, které oslovuje zejména mladé lidi. Lyžování zde probíhá na jižně orientovaných svazích ve výškách mezi 1 100 a 3 018 metry, přičemž sněhovou jistotu dává středisku ledovec Vorab.

Kromě carvingu či snowboardingu si zde můžete vyzkoušet telemarkové lyžování nebo jízdu na zábradlích/railech či na rampě. Středisko však proslulo především nabídkou freeride aktivit – žlutou barvou značených 40 km neupravených sjezdovek (např. Segnes, Platt'Alva and Scansinas) a i neznačenými sjezdy. Tyto aktivity jsou určeny výhradně pro vynikající lyžaře za předpokladu, že budou respektovat stupně hrozícího lavinového nebezpečí. Kromě toho jsou k dispozici 3 megarampy a 2 parky se skoky. Pozici freeride mekky potvrzuje i množství každoročně pořádaných závodů, v čele s Skicross FIS World Cup a Snowboard FIS World Cup. Ani milovníci klasického lyžování zde nepřijdou zkrátka – vychutnat je možné 14 km dlouhý sjezd z ledovce do Flimsu s 1900 m převýšení, kde zažijete vše – freeride v hlubokém prašanu i skvěle upravené sjezdovky pro carving či náročnější jízdu v těžším mokrém sněhu v dolních partiích trasy.

Co víc? 35 barů a klubů, 73 restaurací, bezpočet možností ubytování. Zimní dovolená zde může být opravdu dokonalým zážitkem. Z aprés-ski aktivit vybíráme šplhání po ledovci, bruslení, sáňkování pro děti dobrodružství v indiánské vesničce, pro snowboardisty přenocování v teepee-stanu či pro milovníky hazardu boj nervů v „Little Laax Pegas“.

zobrazit celý text