Flumserberg

Kraj: East Switzerland, Liechstein

Švýcarsko

(1220m - 2222m)

Zimní Alpy
Flumserberg

Skipas:

63 € za den
251 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 651 km
od Brna 858 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 10 km Střední sjezdovky 38 km Težké sjezdovky 17 km

Gondola4 Sedačková lanovka9 Poma5 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 23000 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Skipass zdarma pro děti do 6 let.

zobrazit celý text

Profil střediska

Flumserberg, Glarnské Alpy, Švýcarsko
V době, kdy se zde před více jak sto lety Johanna Spiriová inspirovala k povídkám o malé Heidi, byl Flumserberg na horské plošině nad Walensee vyhledávaným lázeňským místem s účinými syrovátkovými kúrami. Četné historické budovy a tradiční pašijová noc, s hrůzu vyvolávajícími dřevěnými maskami, svědčí o jeho dlouhé historii, která sahá až do roku 765.

Kolem obce se prostírá krásná zimní krajina a díky dobře promyšlenému plánu zde každý sportovní fanoušek najde všechno, co ho láká: sjezdovky všech stupňů náročnosti i pro freeride, malebné zimní stezky, zábavní parky, sjezdovky pro snowboarding, cvičné vleky pro děti a mnoho dalších. Nadšení vyznavači hlubokého sněhu mohou sjíždět z vrcholů až k Maschgenkammu nebo Schilstalu.

Větší kondici vyžaduje sjezdovka Terza, při jejímž sjíždění musíte zvládnout převýšení 1 500 metrů. Na běžkařské trati Prodalp a trati Sonnentäli Madils jsou pro příznivce maratonských tratí k dispozici možnosti převlékání. Majitelé psů mohou vzít své miláčky se sebou na „psí trať“ v Madils.

Příjemnou zábavu pro ty, kteří chtějí zažít ještě něco navíc, nabídka aprés-ski nabízí například přírodní ledovou dráhu ve Flumserbergu, jízdy sáněmi taženými psy a noční jízdy na osvětlené sáňkařské trati. Pro děti jsou zde pořádány pohádkové večery. K uvolnění a relaxaci se vyplatí výlet do lázní Ragaz - voda v termálních lázních má nádherných 34 stupňů.

zobrazit celý text