Auron

3

Kraj: Alpes du Sud

Francie

(1600m - 2450m)

Zimní Alpy
Auron

Vzdálenosti:

od Prahy 1210 km
od Brna 1321 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 60 km Střední sjezdovky 45 km Težké sjezdovky 30 km

Kabinová lanovka2 Gondola1 Sedačková lanovka9 Poma4 Umělé zasněžování

Přeprava: 21490 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Děti do 5 let obdrží skipas zdarma ke skipasu pro dospělého. Na jeden skipas pro dospělého lze uplatnit 1 skipas pro dítě zdarma pro stejnou délku trvání.

zobrazit celý text

Profil střediska

Auron, Přímořské Alpy, Francie
Přímořské Alpy nabízí mnoho moderních lyžařských středisek. Jedním z těchto moderních středisek je právě Auron - jedna z nejjižnějších "station de ski" v Alpách, bohatá na slunce i na sníh a nacházející se ve výšce 1 600 m. Výhodou je vzdálenost pouhých 75 minut jízdy od francouzského města Nice. Sportovní náladu zde obohacuje jižanská atmosféra a příjemné prostředí s domácky působící tradiční alpskou architekturou.

Pochopitelně však nemůže lyžování s exotickým nádechem v přímořských Alpách zdaleka konkurovat severnějším gigantům, ale právě příjemná rodinná atmosféra, útulnost a kvalitní sjezdovky vhodné pro děti i profesionály přitahují nejvíce lyžařů. Aktivity jako freeride, carving či snowboarding zde mají zelenou. Příznivci snowboardingu mají k dispozici 200 m dlouhou U-rampu, qarterpipe, zábradlí, skoky a mnoho jiných vychytávek. Snowpark je rozdělen na dvě části - lehčí a těžší, aby si zde mohli užít tu správnou atmosféru všechny typy jezdců.

Naopak běžkaři si tu mnoho neužijí, protože ve ski areálu pro ně nejsou připraveny žádné stopy. Nejbližší se nachází v Saint Dalmas, vzdáleném 15 km od Auronu.

zobrazit celý text