Gstaad a okolí

5

Kraj: Bernese Oberland

Švýcarsko

(948m - 3000m)

Zimní Alpy
Gstaad a okolí

Skioblasti: Wispile | Wasserngrat | Glacier 3000 (ledovec Les Diablerets) | Rinderberg-Saaners Loch-Horneggli-Rellerli | Eggli-La Videmanette | La Braye | Gstaad Mountain Rides

Skipas:

51 € za den
266 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 892 km
od Brna 1099 km

Diskuze ke středisku:

1 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 230 km Střední sjezdovky 184 km Težké sjezdovky 83 km

Pozemní lanovka1 Kabinová lanovka8 Gondola18 Sedačková lanovka34 Poma55 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 67410 osob/hod

Skimapa: 1

Interaktivní skipama: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Lyžařská okružní jízda kolem Rinderbergu

Jako výchozí bod pro novou, asi dvouhodinovou okružní jízdu Simmentalem a regionem Gstaad mohou zimní sportovci volit hned mezi čtyřmi místy: Zweisimmen, St. Stephan, Saanenmöser a Schönried. Aniž by museli využít dvakrát stejnou sjezdovku nebo lanovku, obkrouží lyžař tři hory rozprostírající se od Rinderbergu přes Parwengesattel a Saanerslochgrat opět zpět k Rinderbergu; to umožňuje nové spojení mezi Rinderberg a Lengebrand.

zobrazit celý text

Profil střediska

, Bernské Alpy, Švýcarsko V zimě se světoznámé lyžařské centrum Gstaad může pyšnit zajímavou směsí návštěvníků: vedle prominentních hvězd, krásek s modrou krví a různých jiných celebrit, prožívají zde svou zimní dovolenou i zcela „normální“ lidé. Ve skutečnosti je Gstaad malou vesnicí s jedinou ulicí, ale zato však se spoustou půvabných dřevěných chalup. Celá lyžařská oblast je rozdělena do šesti menších středisek - Chateau-d´Oex, Rougemont, Gstaad, Gsteig, Saanenmöser s Zweisimmen a Glacier 3000 (spadající pod středisko Les Diablerets). Pro každou z oblastí lze zakoupit samostatný skipas, ale i Gstaad Super Ski s platností na všechny dráhy a lanovky. Převážná většina sjezdovek je označována jako lehká až středně lehká a hodí se pro carving i freeride. Vyznavači nordického lyžování zde nachází vynikající podmínky s rozsáhlou sítí různorodých tras. K dispozici jsou tratě pro psí spřežení, které umožňují pohyb čtyřnohým přátelům místních hostů. Profesionálové mají možnost volby mezi několika výškovými tratěmi (1 600 – 1 800 m). Kdo má v úmyslu po lyžování dopřát svému unavenému tělu jeden, dva dny odpočinku, nebude mít s využitím volného času žádný problém a z aprés-ski nabídky si určitě vybere. K dispozici je několik curlingových hal, ledových drah, lázní a k tomu sáňkařská dráha s nočním osvětlením. Sportovně založení turisté zažít dobrodružné sportovní akce - např. zimní kurz „Yetti -Trail“ s následnou stavbou iglú až po razantní jízdu saněmi taženými psy. Gstaad skytá mimořádně příznivé podmínky pro lety horkovzdušných balonů a proto se zde každoročně konají závody v horkovzdušném létání.

zobrazit celý text